3 lata z Łosiowiskiem!

Niesamowite jak szybko biegnie czas. Wydawałoby się wczoraj, a od pierwszej audycji opublikowanej pod nazwą łosiowisko upłynęły aż trzy lata. Na początku audycja miał przybliżać moją prywatną fascynację północną Finlandią. Do Finlandii szybko dołączyła w zamyśle Szwecja z racji częstych odwiedzin w tym kraju. W ten sposób powstało łosiowisko. Spontanicznie, szalenie.. z pewną dozą tremy.. nagrałem pierwszą aucycję, opublikowałem, a brzmiała ona tak: klik klik.

Zaczynałem nagrywać łosiaczka na wbudowanej karcie dźwiękowej i mikrofonie pałąkowym.. takim zwykłym, za parę groszy z marketu. W sytuacjach awaryjnych nagrywaliśmy z Kasią nawet komórką, w myśl założenia iż audycje nie mają być profesjonalne. Początkowo słuchalność wynosiła ok 50-60 odsłuchów/pobrań (nie licząc itunes) każdej audycji. Nie jest to może wyjątkowo duża liczba, ale uwierzcie, na tamten okres była nader zadowalająca.

Miesiące przelatywały przez palce, a wraz z nimi kolejne łosiowe produkcje. Do ekipy dołączyła Ola, dzięki której mogliście nie tylko poznać fiński ale także zobaczyć fińskie zakątki. Dzięki Jej ciężkiej pracy otworzyliśmy pierwszy w Polsce podserwis, z przystępnym kursem językowym (chwalę się nie po raz pierwszy, ale jest czym przyznacie). Otworzyliśmy także łosiowe forum, byście mieli swoje miejsce wymiany poglądów. Byście mieli gdzie dyskutować o sprawach które grają wam w duszach oraz sercach.

Po trzech latach które wybiły 2 grudnia, mogę pokusić się o małe podsumowanie łosiodokonań:
– 60 audycji, z których każda została pobrana ponad 500 razy (WOW!)
– 6 północnych wypraw do Szwecji i Finlandii
– ok 600 fanów na facebook
– ok. 5 tyś odwiedzin każdego miesiąca, w tym ok 1,5tyś spoza Polski
– nasze audycje republikowane są w dwóch niezależnych stacjach radiowych oraz itunes

Łosiowisko wciąż się rozwija, by nadal dostarczać wam ciekawych wiadomości z północnych lądów. Plany są dość poważne, jednak szczegółów na razie nie zdradzamy.. wszystko w swoim czasie 🙂 Czego życzyć łosiowisku na kolejny rok? Z pewnością większej częstotliwości w publikacjach, dalszego rozwoju, rosnącej liczby słuchaczy oraz mnóstwa północnych słodkości.. 🙂

Rafał

Przepada za pięknem szwedzkich krajobrazów i poszanowaniem człowieczeństwa, które czuć na północy na każdym kroku. Nie wyobraża sobie lepszego miesjca na ziemi.

3 komentarze

  • Magda

    No pięknie:) – więc życzę Łosiowisku, czego sobie marzy, czyli właśnie: „większej częstotliwości w publikacjach, dalszego rozwoju…” :]. A ostatnie słowa – „mnóstwa północnych słodkości” – są życzeniem, które składam nie tylko Łosiowisku, ale wszystkim czytaczom/słuchaczom strony. No i sobie rzecz jasna:) Pozdrawiam!

    • Rafal

      Dziękujemy serdecznie za życzenia Magdo 🙂 Piotrowi „subskrybentowi” także dziękujemy za życzenia przesłane na email 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.