#56 Łoś i biurokracja

Witajcie. W dzisiejszym odcinku łosia będzie troszkę o nowej bzdurce pobliskiego szpitala, który postanowił uraczyć swoich pacjentów nowym papierkiem do podpisu. Taaak, niech żyje biurokracja, bo drukarnia zarabiać też musi! Poza tym serdecznie gratuluję Finlandii ustanowienia nowego rekordu prędkości w jeździe na lodzie, a także wspominam o zmianach w szwedzkiej poczcie. W odcinku wiele się dzieje i nawet słychać podkład (Tak Łukasz.. to specjalnie dla Ciebie!) 😉 Przyjemnego słuchania łosiątka 🙂

P.S. obiecany w audycji filmik 🙂

Related posts

komentarzy 9

 1. Odcinek bardzo luźny ale to akurat moim zdaniem zaleta!
  Szkoda tylko że jak już przygotowałeś sobie taki bądź co bądź ciekawy temat o biciu prędkości na lodzie nie zadałeś sobie trudu żeby się dowiedzieć że to było Audi RS6 😉
  Co do biurokracji to wszędzie jej cała masa. A płacenie SMS-em za paczkę w naszym kraju by nie przeszło uważam, bo by ludzie zaraz chcieli oszukiwać i kombinować. Nie znasz naszej polskiej mentalności??

  • Dzięki PePe za dobre słowo 🙂
   Wspominałem że mi to na Audi wyglądało 😉
   Mentalność znam.. ale czy dałoby się oszukać dobrze napisany system sprawdzania kodów?

 2. O ile nasze życie byłoby uboższe bez pocztowych znaczków, aż nie chcę o tym myśleć. Nie ironizuję wcale, bo (jakkolwiek to zabrzmi) smak kleju ze znaczka – bezcenne. Wszystko chcą nam zinternetyzować, najpierw listy (wysyła ktoś z Was jeszcze tradycyjne listy papierowe w kopercie?), a teraz znaczki. O nie, ja się nie zgadzam.
  Czekam z niecierpliwością, aż Maciej coś „bazrgnie” o fińskiej historii 😉

  • True.. ja wysyłam na ten przykład, bo wolę przeczytać list z szelestem papieru niż email. Jednak spójrz na inny aspekt sytuacji.. zapominasz o czymś ważnym i musisz wysłać list tego dnia (dajmy na to jakiś urzędowy), a znaczków na stanie brak. Taka alternatywa byłaby bardzo wskazana, w takim przypadku.

 3. Olu, ja wysyłam tradycyjne listy papierowe w kopercie ze znaczkiem 🙂

 4. Chwali się, Kasiu 😉 Rafał, argument nie do zdarcia. Ostatnio choruję na pocztówki, też fajna sprawa 🙂

 5. Szablon fajny 😀 Chociaż starszy był chyba lepszy. Ale nie wiem…
  Sam odcinek fajny, sympatyczny, luźny. Więcej takich! 😀

 6. wiadomo jakim autem pobijano rekord predkosci?

  • @Pepe napisał w pierwszym komentarzu.. Audi RS6

Leave A Comment