#19 Łosiowisko wzburzone

O głupocie polskich urzędów skarbowych będzie dzisiaj, a także nowości z Gdańska płynące, czyli co się wydarzyło 4 czerwca. Opowiadam także co to jest Talar Gdanski i co z nim można w okresie wakacyjnym zrobić. Zapraszam do słuchania…

Related posts

komentarzy 7

 1. Gdańsk, Gdańsk, Gdańsk… do jasnej ciasnej podnieśli ceny biletów… o dokładnie 25% z 1 zł na 1,25 zł… a w zeszłym roku z 0,70 zł na 1 zł… I to jest miasto dla studentów? śmiechu warte.

  Dukaty – zaiste ciekawa sprawa może być. Osobiście nie kupię, bo uważam, że strata pieniędzy, no ale jeżeli kogoś to interesuje, bo same dukaty bardzo ładne.

  US – czy to nowość? Oni zawsze mają jakiś problem, największy ze samym sobą, ale generalnie instytucja lubiąca się czepiać…
  Pozdrawiam

 2. No niezły numer z tym PIT-em.. Ręce opadają. Ale to wina przepisów a nie ludzi, więc nie krzycz na nich za bardzo.
  Mnie raz pani w skarbówce dupsko uratował chociaż wcale nie musiała.
  Na talarki chyba się skuszę.

 3. Moje Talarki niebawem w drodze mam nadzieję. Dla mnie jednak @Łukaszu to nie strata pieniędzy, a część historii miasta w którym się urodziłem i mieszkam.
  Ładnie prezentowała się ceremonia otwarcia sprzedaży z Panem Lechem Wałęsą. (po szczegóły odsyłam na wymienionej w podcasie stronie)

  Co do Skarbówki Macieju, ja wiem że to wina przepisów, a nie ludzi tam pracujących. Niestety te przepisy leżą w większości. Owszem możemy powiedzieć że lepiej mieć takie aniżeli żadne, jednak tym stwierdzeniem nie doprowadzi się do zmian..

 4. Urzędy mają to do siebie, że zawsze znajdzie się przepis którym się mogą podeprzeć albo muszą to zrobić. Sami urzędnicy zauważają te paradoksy, ale jak się mawia „porządek w papierach musi być”

 5. No w kocu sie Rafal zdenerwowal! Hehe.
  Coz moge powiedziec? Ile to razy mozna krytykowac ten chory kraj?
  Szkoda, ze wszystko coraz bardziej idiocieje. Widac to szczegolnie „z boku”, z zagranicy. Wciaz durne, blokujace wszystkich przepisy, ustawy, poprawki…
  A szkoda, bo Polska to naprawde piekny kraj.

 6. Słychac było naprawdę twoje wzburzenie , ale to naprawdę ręce opadają ze w zgodzie z prawem ,przepisami ,ustawami , paragrafami – musimy podporządkowywac się idiotom. Talarki zaraz oblukam bo chętnie kupił bym srebrnika i zestawik 4-7

 7. Daj skan tego wezwania do korekty PIT-a. Chciałbym to zobaczyć na własne oczy 🙂

Leave A Comment