#19 Łosiowisko wzburzone

O głupocie polskich urzędów skarbowych będzie dzisiaj, a także nowości z Gdańska płynące, czyli co się wydarzyło 4 czerwca. Opowiadam także co to jest Talar Gdanski i co z nim można w okresie wakacyjnym zrobić. Zapraszam do słuchania…

Rafał

Przepada za pięknem szwedzkich krajobrazów i poszanowaniem człowieczeństwa, które czuć na północy na każdym kroku. Nie wyobraża sobie lepszego miesjca na ziemi.

7 komentarzy

 • Łukasz

  Gdańsk, Gdańsk, Gdańsk… do jasnej ciasnej podnieśli ceny biletów… o dokładnie 25% z 1 zł na 1,25 zł… a w zeszłym roku z 0,70 zł na 1 zł… I to jest miasto dla studentów? śmiechu warte.

  Dukaty – zaiste ciekawa sprawa może być. Osobiście nie kupię, bo uważam, że strata pieniędzy, no ale jeżeli kogoś to interesuje, bo same dukaty bardzo ładne.

  US – czy to nowość? Oni zawsze mają jakiś problem, największy ze samym sobą, ale generalnie instytucja lubiąca się czepiać…
  Pozdrawiam

 • Skwarrr

  No niezły numer z tym PIT-em.. Ręce opadają. Ale to wina przepisów a nie ludzi, więc nie krzycz na nich za bardzo.
  Mnie raz pani w skarbówce dupsko uratował chociaż wcale nie musiała.
  Na talarki chyba się skuszę.

 • Naczelny

  Moje Talarki niebawem w drodze mam nadzieję. Dla mnie jednak @Łukaszu to nie strata pieniędzy, a część historii miasta w którym się urodziłem i mieszkam.
  Ładnie prezentowała się ceremonia otwarcia sprzedaży z Panem Lechem Wałęsą. (po szczegóły odsyłam na wymienionej w podcasie stronie)

  Co do Skarbówki Macieju, ja wiem że to wina przepisów, a nie ludzi tam pracujących. Niestety te przepisy leżą w większości. Owszem możemy powiedzieć że lepiej mieć takie aniżeli żadne, jednak tym stwierdzeniem nie doprowadzi się do zmian..

 • Papa

  Urzędy mają to do siebie, że zawsze znajdzie się przepis którym się mogą podeprzeć albo muszą to zrobić. Sami urzędnicy zauważają te paradoksy, ale jak się mawia „porządek w papierach musi być”

 • Robert

  No w kocu sie Rafal zdenerwowal! Hehe.
  Coz moge powiedziec? Ile to razy mozna krytykowac ten chory kraj?
  Szkoda, ze wszystko coraz bardziej idiocieje. Widac to szczegolnie „z boku”, z zagranicy. Wciaz durne, blokujace wszystkich przepisy, ustawy, poprawki…
  A szkoda, bo Polska to naprawde piekny kraj.

 • Arek

  Słychac było naprawdę twoje wzburzenie , ale to naprawdę ręce opadają ze w zgodzie z prawem ,przepisami ,ustawami , paragrafami – musimy podporządkowywac się idiotom. Talarki zaraz oblukam bo chętnie kupił bym srebrnika i zestawik 4-7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.