#25 Błękitny patrol

Zastanów się przez chwilę cóż za zwierze charakteryzuje się twardymi pazurami, długimi wąsami oraz również długim pysiem. Czy wiesz juz cóż to jest? A może zastanawia Cię co z tym zwierzem ma wspólnego Błękitny Patrol? W takim razie konieczie musisz przesłuchać ten odcinka łosiowiska. Przyjemnego odbioru…

Rafał

Przepada za pięknem szwedzkich krajobrazów i poszanowaniem człowieczeństwa, które czuć na północy na każdym kroku. Nie wyobraża sobie lepszego miesjca na ziemi.

2 komentarze

 • atomowy Łukasz

  Świetny odcinek.
  Fokarium „rodzi foki” 😀 projekt nazywa się reintrodukcja foki szarej. Bo generalnie u nas najpospolitsza jest właśnie foka szara (są jeszcze: pospolita i obrączkowana – ta najczęściej u wybrzeży Szwecji).
  Co do tego, że są mirświny to chyba się nie zgodzę. Władze fokarium chcą zbudować morświnarium, ale czy to im się uda… Kto wiem. Generalnie jeżeli jest wezwanie o znalezieniu morświna, to jasne, że interweniują. Zresztą zawsze interweniują. Miałem tam 2 tygodnie praktyki i bywało, że o 3 w nocy jechali bo ktoś znajdował fokę.
  Fok jest mało tak jak mówisz Rafał. To za przyczyną człowieka, który wybijał dla skóry i tłuszczu, bo tak jak też mówiłeś mają ogromne pokłady tłuszczu. Generalnie ludzie nie rozumieją, że foka na brzegu odpoczywa. Ona nie zawsze musi być w wodzie. A jak ktoś przeszkodzi… może ugryźć… leczenie długotrwałe, ze względu na florę bakteryjną na zębach fok.
  Co do fokarium, to uczy tak jak mówisz poprzez pokazywanie życie foki. Codzienne treningi medyczne są nie lada atrakcją dla turystów. Ale być w fokarium o 6 rano jak nikogo nie ma. Tylko Ty i oko w oko foka… to jest niezapomniane przeżycie.
  Sorki za długi koment :/ Genialny odcinek… Z miłą chęcią się go wysłuchało Więcej takich 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.