#6 Nasze przyzwyczajenia

W odcinku przedstawiam pogląd Krzysia nt. przeciętnego Polaka, czyli podsumowanie statystyczne i opowiadam jak ja sie w tej tezie odnajduję.

Rafał

Przepada za pięknem szwedzkich krajobrazów i poszanowaniem człowieczeństwa, które czuć na północy na każdym kroku. Nie wyobraża sobie lepszego miesjca na ziemi.

2 komentarze

 • Ela

  Tydzień temu na spacerku znalazłam szczeniaka, kundelos pospolitus. Jak wszystkie podobny do owczarka, jak wszystkie piękny i urzekający, jak wszystkie bezbronny… jednym słowem „przeciętny?”. Mimo wszystko z tej jego pospolitości wybijała się jego radość i siła, łatwo i szybko można go było pokochać.
  Pytanie, czy to źle że jesteśmy przeciętni?
  Nie, i chyba nie zawsze przeciętny Polak równa się szarak.

  Krzysiu: dobra praca 🙂

 • Papa

  Hmm… pytanie czy to obraz przeciętnego Polaka czy statystycznego. Jedno z drugim nie zawsze idzie w parze. Myślę, że jeśli ktoś ma podobne przyzwyczajenia do reszty społeczeństwa nie jest równoznaczne z tym, że jest taki sam jak inni 😉

  Ja mam swoje przyzwyczajenia odnośnie marek, odnośnie pewnych smaków, sprzętów itd. jednak na niektóre rzeczy zupełnie nie zwracam uwagi.

  A co do powiązań ITI i WOŚP to mam wrażenie, że trochę niesprawiedliwie potraktowałeś sprawę. Nikogo nie bronię – ale jeśli pamięć mnie nie myli to dwa lata temu był wielki szum spowodowany tym, że Telewizja Publiczna postanowiła okroić godziny emisji relacji Wielkiej Orkiestry – i wtedy to TVN (jedno z dzieci spółki ITI) wyciągnęło pomocną dłoń w kierunku Jurka Owsiaka i zaproponowali mu zarówno czas antenowy w trakcie kolejnego finału WOŚP jak i osobny kanał TV, w którym to propagowane są wszelkie treści związane z Fundacją Jurka Owsiaka. Kanał nie był, ani nie będzie nastawiony na przynoszenie kosztów – więc uznaje, za coś dobrego pomoc w propagowanie idei, działań fundacji. A co do tegorocznych przygotowań, koncertów i wrażenia, że tego wszystko jest mniej niż zwykle. Gazety pisały o tym dość szeroko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.