Finlandia zwiększa pomoc humanitarną

Finlandia przeznaczyła prawie 23 miliony euro na pilną pomoc humanitarną. Wraz z tymi dodatkowymi funduszami, fiński wkład w pomoc humanitarną osiągnął w tym roku ponad 90 milionów euro. Pomoc przeznaczona jest dla Afryki, Azji, Środkowego Wschodu i Ameryki Łacińskiej.

Finlandia zwykle zwiększa swoją pomoc humanitarną jesienią, w odpowiedzi na apele Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym czasie zwykle przyznawanych jest od 15 do 20 milionów euro dodatkowej pomocy. Jednakże w tym roku dodatkowa jesienna pomoc jest wyższa niż zazwyczaj z powodu kryzysu na przylądku Horn w Afryce.

W tym roku na przylądek Horn w Afryce trafiła kwota 21,5 miliona euro. ONZ szacuje, iż region potrzebuje w sumie ponad 1,7 biliona euro pomocy.

Wg danych ONZ, około 13 milionów ludzi na przylądku Horn jest w pilnej potrzebie. Dziesiątki tysięcy już zmarło, podczas gdy 170.000 osobom grozi śmierć w nadchodzących miesiącach.

Fińska pomoc humanitarna jest przeznaczana dla regionów wskazanych przez ONZ oraz Czerwony Krzyż. Wsparcie przekazywane jest jednak również dla Fińskiego Czerwonego Krzyża, fińskiej kościelnej organizacji niosącej pomoc oraz Fida International.

Źródło: www.yle.fi; 2011

PaulinaJ

Tłumacz łosiowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.