Kurs języka fińskiego

Łosiowisko przedstawia całkowicie bezpłatny kurs języka fińskiego, dostępny online przeznaczony dla osób zaczynających naukę tego języka. Całość składa się z 12 lekcji omawiających najważniejsze zagadnienia gramatyczne. Prezentuje podstawowe słownictwo oraz wyrażenia związane z życiem codziennym, czasem wolnym, zainteresowaniami.

Język fiński (opis)

Każda lekcja składa się z materiału tekstowego i nagrania. Na początku każdej z nich znajduje się tekst lub dialog zawierający słownictwo i wyrażenia z aktualnie poruszanej tematyki. Następnie omawiane są użyte struktury gramatyczne i, jeśli to konieczne, zastosowanie poszczególnych słów. Lekcje kończą się słowniczkiem i zestawem ćwiczeń sprawdzających nabytą wiedzę. Do kursu dołączone są nagrania wykonane przez fińskiego lektora. Te części lekcji, do których zostały przygotowane materiały dźwiękowe, zostały oznakowane odpowiednim symbolem.

Wyjaśnienie

W opisie każdej lekcji odnajdziesz następujące symbole:
Lekcja – klikając na ten odnośnik pobierzesz lekcję w formacie PDF
Lektorka – klikając ten odnośnik pobierzesz nagrania MP3 dołączone do lekcji
Pytania – dzięki tej ikonce przeniesiesz się do tematu danej lekcji na forum, dzięki temu Twoje pytania nie pozostaną bez odpowiedzi

Nota prawna

Kurs fińskiego jest właśnością firmy KAVERIgroup, wydawcy serwisu łosiowisko. Zezwala się na nieodpłatne wykorzystanie poniższego kursu wyłącznie na użytek własny. Wszelkie powielanie, rozpowszechnianie, wykorzystywanie bez zgody autorów lub przywłaszczanie materiału jest zabronione.

Odpowiedzi do ćwiczeń w lekcjach

pdfLekcje 1-3
pdfLekcje 4-6

Materiały dodatkowe

Materiały zostały przygotowane w formacie PDF. Aby je odczytać należy posiadać zainstalowany bezpłatny program Adobe Reader. Pobierz program.

pdfTablice gramatyczne
pdfPrzypadek: Genetiivi
pdfPrzypadek: Partitiivi
pdfPrzypadki lokatywne wewnętrzne
pdfPrzypadki lokatywne zewnętrzne

Rafał

Przepada za pięknem szwedzkich krajobrazów i poszanowaniem człowieczeństwa, które czuć na północy na każdym kroku. Nie wyobraża sobie lepszego miesjca na ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.