Lekcja 9: Sää ja vapaa aika

Lekcja prezentuje słownictwo i wyrażenia przydatne do opisywania pogody, a także słownictwo związane z czasem wolnym. Wprowadzony został także czas przyszyły.

Dołączone materiały:
pdf Lekcja – pobierz PDF
mp3 Lektor – pobierz MP3
www Pytania – masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Napisz.

Ola

Zasłuchana w fińską muzykę fanka filmów Kaurismäkiego i twórczości Paasilinny. Wierzy, że kiedyś będzie mówić po fińsku ;)

6 komentarzy

 • Gość!

  Piszę nie na temat, ale jest to najnowszy wpis a chcę by ta wiadomość została odczytana. Słucham Łosiowiska od niedawna, słucham od początku i chciałbym zakomunikować że odcinek 8 (przynajmniej u mnie) nie działa. Da się coś z tym zrobić ?
  Pozdrawiam.

  • Rafal

   Witaj, żadna odpowiedź nie została by przeoczona nawet jeśli dopiszesz komentarz do jednych z pierwszych audycji. Tyle tutłem wyjaśnienia. Co się tyczy problemu, szkoda że gość nie napisał co nie działa.. download? player? Rss? Na jakiej przeglądarce? Dla pewności sprawdziłem na trzech różnych: opera, IE, chrome.. wszędzie zarówno player jak i download działają bez problemu. Pozdrawiam, Raf

 • Gość!

  Hmm…. Nie znam się na tym dokładnie, jak klikam ikonę odtwarzania na odtwarzaczu to odtwarzacz rozwija się, czyli wszystko tak jak być powinno, ale potem przycisk odtwarzania robi się nieaktywny, tak jakby nie znalazł ścieżki czy coś. Pracuję na Chrome. Jesteś pewien że o tym samym odcinku mówimy ? „#8 Łosiowisko powrócone” ?
  A wczoraj zapomniałem dopisać jeszcze, że w paru odcinkach w połowie Cię jakby urywa a potem leci od początku, dla przykładu, odcinek powinien mieć 20 minut, ale wychodzi 30, ponieważ najpierw leci 10 minut, urywa Cię i od 10 minuty nagrania, nagranie leci od nowa tym razem do końca. Teraz nie mam za bardzo czasu, ale może potem podam jakieś konkretne przykłady z dokładnie opisanym miejscem kiedy Cię urywa itp.
  Pozdrawiam.

  • Rafal

   Jak możesz skrobnij do mnie email. Będziemy mogli swobodnie przedyskutować problem rafal @ losiowisko.com

 • Gość!

  Ach… w ostatnich dniach byłem dosyć zajęty i nie słuchałem za bardzo Łosiowiska. W każdym razie teraz jestem już 'wolny’. W najbliższym czasie napiszę, nie będziemy już zaśmiecać komentarzy :]

  • Rafal

   Nie ma problemu. Możesz także napisać na forum (można bez rejestracji), w dziale technicznym.

   Pozdrawiam,
   Rafał

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.