Magiczny swiat Kalevali

O Kalevali, jej tworcy oraz wplywach finskiego eposu na rozne obszary dzialalnosci tworczej. A do tego oprawa wizualna i kawalek dobrej muzyki. Zapraszam

Ola

Zasłuchana w fińską muzykę fanka filmów Kaurismäkiego i twórczości Paasilinny. Wierzy, że kiedyś będzie mówić po fińsku ;)

2 komentarze

 • Sylwia

  Hej
  Bardzo ciekawy materiałMam prośbę do wszystkich wielbicieli Kalevali-
  Gdyby ktoś mógłby mi podać „namiary” na wszelakie materiały, opracowania itp. dotyczące Kalevali byłabym ogromnie wdzięczna.
  pozdrawiam
  Sylwia

 • Ola

  Sylwia, a w jakim języku szukasz tych opracowań? Po polsku będzie raczej trudno. Jest za to dużo opracowań samej Kalevali po angielsku.
  Z tego, co się orientuję, po polsku najbardziej zbliżona do tej tematyki będzie książka „Mitologia fińska” M. Haavio. Poza tym nie znam żadnej innej, która w całości dotyczy fińskiej mitologii czy Kalevali ściślej mówiąc. Możesz szukać w książkach o Finlandii – tam powinny być rozdziały poświęcone eposowi – np. u Fonkowicza w „O czym śpiewa kantele”, w wydaniu z 1976 na s. 200-206. Jest więcej takich miejsc / artykułów o Kalevali. Jeśli Cię to interesuje, napisz do mnie maila (ola@losiowisko.com), a pomogę Ci je znaleźć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.