Podyplomowe Studia Skandynawistyczne na Uniwersytecie Gdańskim

Miłośników oraz fascynatów szwedzkich rejonów północy zapewne ucieszy fakt otwarcia na Uniwersytecie Gdańskim podyplomowych studiów skandynawistycznych. W czasie czterech semestrów będzie można poszerzyć swoją wiedzę nt krajów Skandynawii. W tym roku rozpoczyna się pierwsza edycja tego kierunku studiów, co bardziej utwierdza w przekonaniu że warto zacząć już od tego roku.

Treść oficjalnego komunikatu:

Podyplomowe Studia Skandynawistyczne to studium praktycznej wiedzy, konkretnych umiejętności i kompetencji. Skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia, pragnących rozwijać swe zainteresowania Europą Północną.

Celem studiów jest pogłębianie i usystematyzowanie wiedzy o regionie skandynawskim oraz opanowanie jednego z języków skandynawskich (szwedzkiego, norweskiego lub duńskiego), nauczanego od podstaw, na poziomie B1 (Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego).

Program kształcenia (łącznie 480 godzin dydaktycznych) obejmuje zajęcia praktyczne: przede wszystkim językowe, a także zajęcia dotyczące kultury, literatury i społeczeństw Skandynawii. Interdyscyplinarna oferta – łącząca w sobie perspektywę filologiczną, kulturową i politologiczną – zawiera elementy szeroko pojętej wiedzy o krajach skandynawskich, umożliwiającej tworzenie dobrych relacji Polski z krajami Północy: Danią, Norwegią i Szwecją.

Pierwsza edycja studiów rozpoczyna się w październiku 2012 roku. Informacje na temat trybu i czasu trwania studiów, warunków rekrutacji, programu studiów oraz opłat można uzyskać telefonicznie (tel. 58-5232-122) oraz na stronie Katedry Skandynawistyki, Instytutu Skandynawistyki i Lingwistyki Stosowanej UG

Więcej informacji znajdziecie pod adresem:
http://alg.me/PQGDFh

Rafał

Przepada za pięknem szwedzkich krajobrazów i poszanowaniem człowieczeństwa, które czuć na północy na każdym kroku. Nie wyobraża sobie lepszego miesjca na ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.