Podyplomowe Studia Skandynawistyczne na Uniwersytecie Gdańskim

Miłośników oraz fascynatów szwedzkich rejonów północy zapewne ucieszy fakt otwarcia na Uniwersytecie Gdańskim podyplomowych studiów skandynawistycznych. W czasie czterech semestrów będzie można poszerzyć swoją wiedzę nt krajów Skandynawii. W tym roku rozpoczyna się pierwsza edycja tego kierunku studiów, co bardziej utwierdza w przekonaniu że warto zacząć już od tego roku.

Treść oficjalnego komunikatu:

Podyplomowe Studia Skandynawistyczne to studium praktycznej wiedzy, konkretnych umiejętności i kompetencji. Skierowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia, pragnących rozwijać swe zainteresowania Europą Północną.

Celem studiów jest pogłębianie i usystematyzowanie wiedzy o regionie skandynawskim oraz opanowanie jednego z języków skandynawskich (szwedzkiego, norweskiego lub duńskiego), nauczanego od podstaw, na poziomie B1 (Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego).

Program kształcenia (łącznie 480 godzin dydaktycznych) obejmuje zajęcia praktyczne: przede wszystkim językowe, a także zajęcia dotyczące kultury, literatury i społeczeństw Skandynawii. Interdyscyplinarna oferta – łącząca w sobie perspektywę filologiczną, kulturową i politologiczną – zawiera elementy szeroko pojętej wiedzy o krajach skandynawskich, umożliwiającej tworzenie dobrych relacji Polski z krajami Północy: Danią, Norwegią i Szwecją.

Pierwsza edycja studiów rozpoczyna się w październiku 2012 roku. Informacje na temat trybu i czasu trwania studiów, warunków rekrutacji, programu studiów oraz opłat można uzyskać telefonicznie (tel. 58-5232-122) oraz na stronie Katedry Skandynawistyki, Instytutu Skandynawistyki i Lingwistyki Stosowanej UG

Więcej informacji znajdziecie pod adresem:
http://alg.me/PQGDFh

Rafał

Przepada za pięknem szwedzkich krajobrazów i poszanowaniem człowieczeństwa, które czuć na północy na każdym kroku. Nie wyobraża sobie lepszego miesjca na ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *