Polska widziana fińskimi oczami

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób Polskę widzą Finowie? Które rzeczy podobają im się w Polsce i Polakach, a które definitywnie się im nie podobają? Na te i inne pytania odpowiada Veronica. Dwudziestoletnia Finka, która przyjechała studiować w Polsce.

Rafał

Przepada za pięknem szwedzkich krajobrazów i poszanowaniem człowieczeństwa, które czuć na północy na każdym kroku. Nie wyobraża sobie lepszego miesjca na ziemi.

6 komentarzy

  • milamilo

    Uśmiałam się przy stereotypie o piciu. Czy u nas nie jest dokładnie tak samo? 😉 A co to tego 'rather poor’ – niestety, ściga nas to wszędzie. Ale sama Finlandia była taka, właściwie będąc w podobnej zależności od Związku Radzieckiego, co Polska.

  • Kami

    Jakież głupie stereotypy! 😀 Dziewcze nic nie widziało i nic ciekawego nie spróbowało. Dla mnie najlepszym ekspertem od Polski w fińskich oczach jest mój chłopak. Suomalainen z dziada pradziada, który zamęcza mnie o przyrządzanie mu polskich potraw, bo są lepsze, ciekawsze i [o sic!] mają smak – w odróżnieniu od wielu fińskich dań. Ponadto zakochał się w polskich górach i polskiej otwartości. Wystarczy mieć więcej otwartości i odwagi, aby poznać lepiej kraj w którym się aktualnie przebywa:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.