Polska widziana fińskimi oczami

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób Polskę widzą Finowie? Które rzeczy podobają im się w Polsce i Polakach, a które definitywnie się im nie podobają? Na te i inne pytania odpowiada Veronica. Dwudziestoletnia Finka, która przyjechała studiować w Polsce.

Related posts

komentarzy 6

  1. Uśmiałam się przy stereotypie o piciu. Czy u nas nie jest dokładnie tak samo? 😉 A co to tego ‚rather poor’ – niestety, ściga nas to wszędzie. Ale sama Finlandia była taka, właściwie będąc w podobnej zależności od Związku Radzieckiego, co Polska.

  2. cóż, prawdę o nas powiedziała.

  3. Polscy faceci są przystojniejsi niż Finowie. Trochę szkoda, bo któż by nie chciał znaleźć swojej drugiej połówki w Suomi? 😀

  4. jedyne co lubi to to ,ze jest tanio – nie za wiele 😉

  5. Jakież głupie stereotypy! 😀 Dziewcze nic nie widziało i nic ciekawego nie spróbowało. Dla mnie najlepszym ekspertem od Polski w fińskich oczach jest mój chłopak. Suomalainen z dziada pradziada, który zamęcza mnie o przyrządzanie mu polskich potraw, bo są lepsze, ciekawsze i [o sic!] mają smak – w odróżnieniu od wielu fińskich dań. Ponadto zakochał się w polskich górach i polskiej otwartości. Wystarczy mieć więcej otwartości i odwagi, aby poznać lepiej kraj w którym się aktualnie przebywa:)

  6. Zgadzam się z dziewczyną od pierwszej do ostatniej głoski.

Leave A Comment